• دسته بندی مطالب

  • http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/ddfe332.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/gift-3.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/cfdvfbbmh.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/6.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/cvbssvbm.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/ddrtrw.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/binamaz-b1.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/dfdffdfdf.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/dfdffgg.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/qwqwwwq.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/jkjkuii.gif http://iranianuk.files.wordpress.com/2010/11/45dd4sdfs.gif  
  • برترین مطالب

  • دوا بابه‌ته‌کان

  • Advertisements

مخفی کردن فایل ها و فولدرها با روشی قدرتمند و حرفه ای

همان طور که می دانید تا به حال روش ها و ترفند های بسیاری برای مخفی سازی فایل ها و فولدر ها در ترفندسیتی مطرح شده است که هر کدام دارای نقاط ضعف و قدرتی می باشند. اما امروز به معرفی روشی بسیار قدرتمند و حرفه ای برای مخفی سازی کامل و ماهرانه فایل ها و فولدرها در ویندوز می پردازیم که دارای نقاط قوت بسیاری از جمله؛ عدم نمایش در جستجوی ویندوز، عدم اطلاع اکثر کاربران از این روش، عدم نمایش فایل ها با روش های معمول و حتی عدم تغییر خاصیت مخفی آن با روش های معمول می باشد و این خصوصیات منحصر به فرد باعث تمایز این روش با روش های دیگر شده است. خوب! بهتر است بیش از این شما را در انتظار نگذاریم و به معرفی این ترفند که برای اولین بار از ترفندسیتی ارایه می شود بپردازیم. پس در ادامه ترفند با ما همراه باشید.

برای این کار:

به منوی Start رفته و گزینه Run را انتخاب کنید.

در Run دستور cmd نوشته و OK بزنید تا پنجره فرمان DOS ظاهر شود.

حالا از دستور attrib +h +s ADDRESS برای مخفی سازی فایل به روش سیستمی استفاده نمایید.

ضمنا در دستور بالا به جای کلمه ADDRESS، مسیر کامل فایل یا پوشه مورد نظر را وارد نمایید و به فاصله بین دستورات نیز توجه نمایید.

به همین ترتیب میتوان هر فایل یا پوشه دیگر را به صورت مخفی و سیستمی کرد.

برای برداشتن خاصیت « مخفی سیستمی » از فایل یا فولدر کافی است (ترفندسیتی) کلیه عملیات بالا را انجام دهید با این تفاوت که بجای علامت + علامت – در دستور جایگزین نمایید.

بنابراین دستور بالا به صورت attrib -h -s ADDRESS خواهد شد.

البته روش دیگری نیز برای مخفی سازی فایل به صورت سیستمی وجود دارد:

به منوی Start رفته و Notepad را انتخاب کنید و در آن دستور attrib +h +s ADDRESS را وارد نمایید.

ضمنا در دستور بالا به جای کلمه ADDRESS، مسیر کامل فایل یا پوشه مورد نظر را وارد نمایید و به فاصله بین دستورات نیز توجه نمایید.

سپس از منوی File گزینه Save As را انتخاب کنید و در ادامه در قسمت File Name یک نام مثلاَ Hidden و بعد از آن یک پسوند از نوع bat یا cmd وارد کنید.

حالا بر روی دکمه Save کلیک کنید و فایل ساخته شده را در کنار پوشه مد نظر قرار دهید و اجرا کنید.

اگر درست عمل کرده باشید یک صفحه سیاه ظاهر می شود و دوباره بسته می شود و پوشه شما مخفی می شود.

برای برداشتن خاصیت « مخفی سیستمی » از فایل یا فولدر کافی است کلیه عملیات بالا را انجام دهید با این تفاوت که بجای علامت + علامت – در دستور جایگزین نمایید و آن را با نامی دیگر مثلا Show و پسوند از نوع bat یا cmd ذخیره نمایید.

برای درک بهتر مثالی می زنیم :

فرض کنیم در درایو D فولدری به نام tarfandcity وجود دارد.

برای « مخفی سیستمی » کردن این فولدر در پنجره داس دستور attrib +h +s d:/tarfandcity را وارد می کنیم و Enter می کنیم. پس از چند ثانیه این فولدر خاصیت « مخفی سیستمی » پیدا کرده و دیگر قابل رویت نیست.

برای برداشتن این خاصیت دستور attrib -h -s d:/tarfandcity را در داس وارد کنید.

برای استفاده از روش دوم در Notepad دستور attrib +h +s d:/tarfandcity را وارد می کنیم و آن را با نام و پسوند Hidden.bat یا Hidden.cmd در مکانی مناسب ذخیره نمایید.

برای برداشتن این خاصیت، دستور attrib -h -s d:/tarfandcity را در Notepad وارد کرده و آن را با نام و پسوند Show.bat یا Show.cmd در مکانی مناسب ذخیره نمایید.

حالا هر بار که بروی فایل Hidden.bat یا Hidden.cmd دابل کلیک نمایید فایل مورد نظر « مخفی سیستمی » می شود و با دابل کلیک بروی فایل Show.bat یا Show.cmd فایل مورد نظر به نمایش در می آید.

برای درک بیشتر به مثالی دیگر توجه فرمایید:

فرض کنیم در درایو D فایلی با فرمت Mp3 و با نام tarfandcity وجود دارد.

برای « مخفی سیستمی » کردن این فایل (آهنگ) در پنجره داس دستور attrib +h +s d:/tarfandcity.mp3 را وارد می کنیم و Enter می کنیم. همان طور که گفته شد پس از چند ثانیه این فایل نیز خاصیت « مخفی سیستمی » پیدا کرده و دیگر قابل رویت نمی باشد.

و برای برداشتن خاصیت مذکور دستور attrib -h -s d:/tarfandcity.mp3 را در داس وارد کنید.

برای استفاده از روش دوم نیز در Notepad دستور attrib +h +s d:/tarfandcity.mp3 را وارد می کنیم و آن را با نام و پسوند Hidden.bat یا Hidden.cmd در مکانی مناسب ذخیره نمایید.

و برای برداشتن این خاصیت، دستور attrib -h -s d:/tarfandcity.mp3 را در Notepad وارد کرده و آن را با نام و پسوند Show.bat یا Show.cmd در مکانی مناسب ذخیره نمایید.

حالا هر بار که بروی فایل Hidden.bat یا Hidden.cmd دابل کلیک نمایید فایل مورد نظر « مخفی سیستمی » می شود و با دابل کلیک بروی فایل Show.bat یا Show.cmd فایل مورد نظر به نمایش در می آید.

دسترسی به فایل های مخفی سیستمی

برای این کار وارد یک پوشه یا My Computer شوید و از منوی Tools به قسمت Folder Option بروید.

سپس در قسمت بالای کادر بر روی تب یا دکمه View کلیک کنید.

در کادر ظاهر شده تیک گزینه Hide protected operating system files را بردارید.

در قسمت Hidden files & folders گزینه Show hidden files and folders را انتخاب نمایید.

پس از انجام مراحل بالا علاوه بر فایل یا فولدر مورد نظر، کلیه فایل های « مخفی سیستمی » ویندوز به نمایش در می آیند. لازم به ذکر است از حذف کردن یا تغییر فایل های سیستمی ویندوز جداً خودداری کنید و بهتر است اینگونه فایلها نمایش داده نشود، چون با حذف شدن یکی از آنها هم ممکن است دیگر ویندوز بالا نیاید!

البته راه ساده تر و بهتری وجود دارد: اینکه از پنجره My Computer و از نوار آدرس (Address)، مسیر پوشه مخفی شده را وارد کنید تا مستقیماً به آن پوشه وارد شود. مزیت این روش آن است که دیگر نیازی به انجام مراحل ذکر شده ندارید بنابراین سریع تر، راحت تر و امن تر می باشد و همچنین فایل های سیستمی ویندوز نیز از آسیب های احتمالی مصون می مانند.

» منبع ترفند : وب سایت ترفندسیتی

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: